Ferie na Mazurach z dziećmi – jak je spędzić?

Pogoda za oknem ciągle słoneczna, a hotelowi goście bawią się w ramach pakietu Aktywne Lato. My jednak myślami jesteśmy już w zimie. Kilka tygodni temu oficjalnie ogłosiliśmy, jak wyglądać będą ferie dla rodzin w Folwarku Łękuk. Tej zimy postawiliśmy ponownie na kontynuacje Zimowej Mazurskiej Przygody, będącej nawiązaniem do lubianego pakietu Aktywne Lato. Chcemy wam pomóc dobrze przygotować się do ferii zimowych na Mazurach – tak, żebyście czerpali jak największą radość z pobytu!

Ferie na Mazurach – czego oczekiwać?

Doświadczenia i opinie gości z poprzednich lat pokazują, że niezależnie od pogody za oknem zima jest dużo bardziej zimą w Folwarku Łękuk. Wielu małych gości po raz pierwszy widziało śnieg właśnie u nas, na Mazurach! W poprzednim roku, gdy w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu śniegu nie było u nas organizowaliśmy kuligi konne i poranne wyprawy na nartach biegowych! Jednak goście przyjeżdżają do Łękuka nie ze względu na pogodę i zimę. Robią to przede wszystkim ze względu na proponowane atrakcje! Chcemy, żeby ferie wasze i waszych rodzin były udane niezależnie od pogody!

Rodzinne Ferie na Mazurach – co można robić?

Mamy dużo zimowych propozycji, od wspomnianych wcześniej nart biegowych i kuligów, aż po tworzenie występów artystycznych! Zima nie musi być nudna, a ferie nie muszą być spędzone wśród głośnych, turystycznych molochów w kolejce do zrobienia zdjęcia z misiem.

Łyżwy na jeziorze Łękuk

To jedna z zimowych propozycji – wewnątrz hotelu znajduje się wypożyczalnia łyżew i nart biegowych, więc jest to punkt obowiązkowy dla każdego z gości, którzy przyjadą do nas mroźną zimą! Szczególnie dobrze jeździ się po zmroku, kiedy lodowisko jest oświetlone, a z głośników wydobywa się rozgrzewająca muzyka!

Sanki, jabłka, opony i worki z sianem – czyli zimowy zjazd na byleczym!

To stały punkt, do którego z sentymentem uśmiechają się rodzice. Mogą sobie przypomnieć ferie spędzone na wsi u babci i zjeżdżanie z górki na oponie od traktora albo na worku wypełnionym sianem. W zeszłym roku przetestowaliśmy również dmuchany materac oraz ponton – który był strzałem w dziesiątkę!

Zimowe odkrywanie puszczy

Czyli wycieczki przyrodnicze w trakcie których można tropić zwierzęta po ich śladach, jakie zostawiają zimą na śniegu. Oczywiście wszystko pod okiem wieloletniego, doświadczonego przyrodnika – który zna mazurską puszczę jak własną kieszeń! Może uda wam się zobaczyć z bliska jakieś zwierze?

Nocne gry terenowe

Czyli to co uwielbiają dzieci i dorośli. Dzieci pod okiem animatorów wychodzą na wspólną wyprawę, a rodzice w tym czasie mają czas wolny dla siebie! TO jest dobra okazja żeby spróbować rozgrzewających seansów w nadjeziornej Ruskiej Bani, wejść do sauny albo skorzystać z zewnętrznego jacuzzi.

Ruska Bania

Czyli rosyjska sauna położona na jeziorze Łękuk. Najodważniejszych zapraszamy do zimowej kąpieli w przeręblu – tym mniej zahartowanym polecamy nacieranie się śniegiem! To kolejny już punkt obowiązkowy podczas zimowej wyprawy na mazury!

Poprzednie

Następny