fbpx

Ruska Bania

Ruska Bania

Ruska bania, czyli tradycyjna wschodnia sauna sucha, opalana drewnem. Inspirowana regionalną obyczajowością, zamiłowaniem do wspólnych kąpieli i biesiadowania, hartuje ciało i pomaga zachować zdrowie.

Łękucka bania ukryta jest wśród trzcin na drewnianym pomoście z tarasem widokowym na jezioro. Składa się z dwóch części: parzelni z piecem i priedbanniku, czyli wypoczywalni, gdzie przy wspólnym stole zasiąść może około 12 osób.

Do pomostu zamocowana jest drabinka, która niezależnie od pory roku pozwala schłodzić ciało po każdej wizycie w parzelni. Zimą zanurzamy rozgrzane ciało w przeręblu lub nacieramy śniegiem.

Saunowanie nie może obejść się też bez chłosty wiernitkami, czyli witkami brzozowymi. Ten tradycyjny rodzaj masażu pobudza krążenie i dopełnia ceremoniału. Poznaj tajniki chłosty!

Atmosfera i otoczenie bani czynią ją doskonałym miejscem na oryginalną imprezę okolicznościową lub integracyjną. Priedbannik aż prosi się, by zastawić go tradycyjnym jadłem i napitkiem, co umożliwia karta regionalnych specjałów. Na życzenie połączymy wizytę w bani z grillową ucztą lub biesiadą przy ognisku.

W łękuckiej bani doskonale zregenerujesz siły po wędrówkach pieszych, rowerowych i narciarskich w Puszczy Boreckiej.

Cennik:

  • 180 zł / jednorazowy koszt seansu 2 h / do 6 os. (w cenie woda i ręczniki), każda kolejna osoba dopłaca 30 zł
  • 300 zł / koszt maksymalny seansu 2 h/ 10 os. i więcej (max 12 os)
  • 40 zł / masaż witkami brzozowymi – 7-10 min.

10 zł/os/ każda kolejna godzina.