Ruska Bania

Ruska Bania

Ruska bania, czyli tradycyjna wschodnia sauna sucha, opalana drewnem. Inspirowana regionalną obyczajowością, zamiłowaniem do wspólnych kąpieli i biesiadowania, hartuje ciało i pomaga zachować zdrowie.

Łękucka bania ukryta jest wśród trzcin na drewnianym pomoście z tarasem widokowym na jezioro. Składa się z dwóch części: parzelni z piecem i priedbanniku, czyli wypoczywalni, gdzie przy wspólnym stole zasiąść może około 12 osób.

Do pomostu zamocowana jest drabinka, która niezależnie od pory roku pozwala schłodzić ciało po każdej wizycie w parzelni. Zimą zanurzamy rozgrzane ciało w przeręblu lub nacieramy śniegiem.

Atrakcje podczas seansu

Saunowanie nie może obejść się też bez chłosty wiernitkami, czyli witkami brzozowymi. Ten tradycyjny rodzaj masażu pobudza krążenie i dopełnia ceremoniału. Poznaj tajniki chłosty!

Atmosfera i otoczenie bani czynią ją doskonałym miejscem na oryginalną imprezę okolicznościową lub integracyjną. Priedbannik aż prosi się, by zastawić go tradycyjnym jadłem i napitkiem, co umożliwia karta regionalnych specjałów. Na życzenie połączymy wizytę w bani z grillową ucztą lub biesiadą przy ognisku.

W łękuckiej bani doskonale zregenerujesz siły po wędrówkach pieszych, rowerowych i narciarskich w Puszczy Boreckiej.

 

Cennik

  • Seans w Ruskiej Bani – 120 min
    200 zł / 5 os.
    40 zł / Każda kolejna osoba (max. 12 os.)
  • Masaż witkami – 7-10 min – 45 zł
    Wykonywany od wieków w rosyjskich baniach. Poprawia ukrwienie ciała oraz oczyszcza organizm z toksyn, a regularnie stosowany zwiększa odporność.