Zielona Szkoła na Mazurach

Wycieczki dla szkół | Integracja klasy | Wyjazd nad jezioro | Zajęcia dla młodzieży

Zielona Szkoła – Wycieczki na Mazury

Wielką Mazurską Przygodę czas zacząć!

Wycieczki szkolne i Zielone szkoły to idealne okazje na zintegrowanie klasy, nawiązanie więzi lub ich pogłębienie.

Pozwalają na lepsze poznanie swoich kolegów i koleżanek. Niemal od samego początku istnienia Folwarku zajmujemy się organizacją wycieczek szkolnych stawiając na naukę przez zabawę oraz maksymalne wykorzystanie naturalnego otoczenia hotelu.

Do każdej zielonej szkoły podchodzimy indywidualnie i starannie tworzymy program na podstawie wieku oraz zainteresowań uczniów.

Naturalny program wycieczki

Chcąc zadowolić młodzież oraz dzieci oferujemy różnorodne sposoby na spędzenie czasu w trakcie Zielonej Szkoły. Otoczenie natury w sercu Mazur na skraju Puszczy Boreckiej pozwala nam stworzyć atrakcyjny program, który jest przystępny cenowo. Uważamy, że celem wycieczki nie powinna być wizyta w fast-foodzie oraz galerii handlowej – zamiast tego proponujemy wizytę w lesie oraz udział w queście terenowym.

Kajaki dla szkół

Proponujemy bezpieczny spływ kajakowy w okolicy Puszczy Boreckiej. Płyniemy malowniczą i spokojną rzeką Łaźną Strugą. Spływ trwa około 2-3 godziny, uczniowie płyną z ratownikiem.

Warsztaty plastyczne

Wykorzystujemy tutaj koszulki, torby bawełniane oraz wysuszone drewno. Uczniowie mogą stworzyć prezent lub pamiątkę z którą wrócą do domu z wycieczki szkolnej. Wyobraźnia dzieci i młodzieży jest nieograniczona. W trakcie zajęć inspirujemy i pomagamy w myśleniu poza pudełkiem.

Master Szef Junior

Tworzymy zdrowe przysmaki! Danie dopasowane jest do wieku dzieci i pory roku. Własnymi rękami możemy upiec pizzę, usmażyć naleśniki albo stworzyć zdrową sałatkę z tego, co znajdziemy w ogrodzie.

 

 

Zajęcia ruchowe 

Posiadamy szeroką pulę gier, zabaw oraz turniejów które przeprowadzamy. W trakcie animacji wprowadzamy współzawodnictwo, a celem jest zintegrowanie grupy. Część zadań wymaga indywidualnych predyspozycji, a część współpracy grupy oraz zacieśniania więzi uczniów.

Spotkania z ekspertami

Zapraszamy na wycieczki do Puszczy Boreckiej z przyrodnikiem. Nasi instruktorzy często pracują z dziećmi i młodzieżą, przez co potrafią przekazać swoją wiedzę w atrakcyjny sposób. Warsztaty pozwalają uczniom poznać otaczający nas świat poprzez doświadczanie.

Dzień survivalowy – szkoła przetrwania

Uczymy rozpalania ognia krzemieniem, budowania szałasu oraz przygotowywania posiłku na ognisku. Ćwiczymy samodzielność oraz rozwiązywanie problemów poprzez pracę w grupie. Możliwe do poruszenia tematy w trakcie survivalowej Zielonej Szkoły:

 • Czytanie mapy oraz nawigacja z kompasem;
 • Rozpalanie ogniska, filtrowanie wody i przygotowywanie posiłku;
 • Budowa szałasu oraz leśna pierwsza pomoc;
 • Korzystanie z narzędzi, toporka, noża oraz saperek;
 • Maskowanie oraz gry leśne.

 

 

Atrakcje dostępne na miejscu

Na terenie Folwarku znajduje się ogromny teren zielony z własnym parkiem, nadjeziorną ścieżką zdrowia oraz Tawerną Grillową. Dla każdej Zielonej Szkoły bezpłatnie udostępniamy:

 • Boisko Wielofunkcyjne przystosowane do koszykówki, piłki nożnej oraz tenisa. Boisko wyposażone jest w system oświetleniowy, dzięki czemu grać można również wieczorami;
 • Boisko do piłki plażowej położone nad jeziorem;
 • Piaszczysta plaża z pomostem oraz możliwością dodatkowego wypożyczenia sprzętu wodnego (kajaki, łódki oraz rowery wodne);
 • Stół do ping-ponga;
 • Stół do piłkarzyków;
 • Wypożyczalnia książek oraz gier planszowych.

Piłki, paletki oraz inne sprzęty do gier można wypożyczyć w recepcji.

Wycieczka autobusowa – atrakcje w okolicy

Chętnie polecimy przewodników oraz możliwe do odwiedzenia miejsca w okolicy. Podzielimy się swoim doświadczeniem i pomożemy zorganizować wycieczkę autobusową w okolicy. Okoliczne atrakcje to między innymi Republika Ściborska, zabytkowa Twierdza Boyen oraz pokazowa zagroda żubrów.

Standard pokojów w trakcie wycieczki

Standard pokoju w trakcie Zielonych Szkół nie różni się niczym. Każdego gościa traktujemy tak samo – w pokoju znajduje się czysta pościel, ręczniki, suszarki oraz telewizor. Czyste i wygodne pokoje są naszym priorytetem – dlatego codziennie są sprzątane przez Housekeeping, a ewentualne usterki można zgłosić na całodobowej recepcji.

Wyżywienie w hotelowej restauracji ***

Oferujemy pełne wyżywienie. Standardowo pierwszym posiłkiem jest obiad, a ostatnim – śniadanie. Śniadanie i kolacja są dostępne w bufecie – każdy może wybrać co chce zjeść i co mu będzie smakowało. Obiady są serwowane. Tworząc jadłospis dla uczniów zachowujemy równowagę pomiędzy tym, co lubią najbardziej oraz jakością produktów. Obowiązkowym punktem każdej wycieczki jest kolacja w formie ogniska z widokiem na jezioro.

Bezpieczeństwo dzieci w trakcie wycieczki

Każdemu z uczestników wycieczki wykupujemy ubezpieczenie NNW, w recepcji dostępna jest apteczka wyposażona w podstawowe artykuły medyczne. Nasi pracownicy są przeszkoleni z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Dodatkowo w przypadku choroby zabezpieczamy jeden dodatkowy pokój jako izolatkę. Jesteśmy również wpisani do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych z numerem ewidencyjnym 20661. Obiekt objęty jest monitoringiem oraz przez całą dobę pracuje recepcja.

Dokumenty do pobrania:

UMOWA ZIELONE SZKOŁY

CERTYFIKAT GWARANCJI UBEZPIECZENIOWEJ

 

Spytaj o indywidualną wycenę wycieczki:

grupy@lekuk.pl | Joanna Kuszczak T: 507 780 646

Jeżeli to możliwe, przygotuj informacje o wieku uczestników, długości wycieczki oraz preferowanych zajęciach.

W Łękuku z uczniami na Zielonej Szkole

Przyjechałam do Łękuka z uczniami klasy piątej 25 maja na cztery dni. Spędziliśmy je ciekawie, bezpiecznie i w komfortowych warunkach, już po pierwszym dniu wszyscy pytali, czy jeszcze tu wrócimy. Młoda załoga opiekunów przygotowała ciekawe gry terenowe oraz nocne poszukiwania skarbu. Była wizyta w Puszczy Boreckiej, ognisko, tworzenie przedstawienia teatralnego i największa atrakcja, czyli spływ kajakowy. Wypoczywaliśmy w świetnie zaprojektowanym i wygodnym, komfortowym hotelu. Jedzenie było bardzo smaczne, dostosowane do potrzeb dzieci. Piękny hotel położony jest nad samym jeziorem. Wokół rozciągają się piękne, dziewicze tereny należące do Folwarku. Na miejscu do dyspozycji mieliśmy kajaki, rowery, rowery wodne oraz bogate wyposażenie hotelu: salę konferencyjną, salę zabawową, sale do gry w bilard i piłkarzyki. Obsługa była niezwykle uprzejma i pomocna – tu pogratulować trzeba miłej atmosfery, która towarzyszyła nam przez te dni pobytu w Folwarku Łękuk. Bardzo polecam to miejsce.
Agnieszka Gasper, nauczycielka z Zalesia Górnego

Agnieszka G, TripAdvistor