fbpx

Pole namiotowe na Mazurach

Pole namiotowe na Mazurach z dala od tłumów i zgiełku miast | Tylko 35 km od Giżycka

Zobacz filmową relację naszych Gości z ostatnich wakacji w Łękuku TUTAJ!

Drodzy Goście!

W trosce o Wasze bezpieczeństwo w czasie epidemii COVID-19 liczba miejsc na polu namiotowym jest limitowana i obowiązuje telefoniczna lub mailowa rezerwacja miejsc.

Obowiązuje też specjalny REGULAMIN POBYTU dostępny na dole strony i na tablicy pola namiotowego.

Ustronne, kameralne i bezpieczne pole namiotowe poza hałaśliwymi trasami Wielkich Jezior Mazurskich dla namiotów, przyczep kempingowych i kamperów. Pięknie położone w parku dworskim mazurskiego Folwarku Łękuk, nad samym brzegiem jeziora Łękuk, z bezpośrednim dostępem do kąpieliska z plażą.

Trawiasty, zadrzewiony teren o podłożu silnie chłonącym wodę, sprawdzony podczas ulewnych deszczy. Otoczony naturalnym żywopłotem, z wygodnym wjazdem dla samochodów z przyczepami kempingowymi i kamperów.

Zaplecze sanitarne stanowi świeżo wyremontowany budynek folwarczny, gdzie usytuowano stylowo zaaranżowane toalety, umywalnie, prysznice oraz salę kominkową z aneksem kuchennym.

Tuż obok pola namiotowego znajduje się tawerna STAJNIA z grillowiskami oraz miejsce na ognisko. Dodatkowo można zakupić na miejscu węgiel na grilla lub zamówić przygotowanie ogniska.

Do dyspozycji Gości są również: boiska, kort, wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów. Kemping jest przyjazny dzieciom. Akceptujemy zwierzęta.

Infrastruktura:

 • oświetlenie, podłączenia do prądu
 • ujęcie wody pitnej
 • toalety, umywalnie i prysznice z ciepłą wodą
 • stanowisko z ciepłą wodą do zmywania naczyń
 • parking w bezpośrednim sąsiedztwie pola
 • tawerna “Stajnia” w nastrojowych ruinach
 • stanowiska grillowe, stoły oraz ławy do wygodnego spożywania posiłków
 • plac zabaw dla dzieci
 • kąpielisko i pomosty
 • miejsce na ognisko

Miejsca dla kamperów:

Dla kamperów przygotowaliśmy miejsca na zacienionym terenie w naszym parku. Są to wygodne kwatery na wyrównanym terenie, z malowniczym widokiem na okolicę. W pobliżu podłączenia do prądu, ujęcie wody i główny budynek ośrodka z sanitariatami.

Na kamping rezerwacja nie jest wymagana.

Wszelkich informacji udzieli Państwu recepcja.

Cennik pola namiotowego:

 • 35 zł/os.dorosła/doba
 • 17 zł/dziecko/doba
 • 12 zł/pupil/doba
 • 18 zł/prąd/doba

Pobyt powyżej 3 dni: 5% rabatu

Pobyt powyżej 6 dni: 10% rabatu 

Pobyt powyżej 13 dni: 15% rabatu

Cena za osobę obejmuje: opłatę za namiot, samochód, przyczepę lub kamper, dostęp do sanitariatów i pryszniców z ciepłą wodą, dostęp do stanowisk grillowych, plaży i kąpieliska, Internet Wi-Fi

Cena nie obejmuje: opłaty klimatycznej w wysokości 2 zł za osobę za dobę, podłączenia do prądu, pobytu zwierząt, wypożyczenia sprzętu rekreacyjnego, kortu tenisowego.

REGULAMIN DLA KORZYSTAJĄCYCH Z POLA NAMIOTOWEGO FOLWARKU ŁĘKUK

W sytuacjach szczególnych prosimy zwracać się o pomoc do pracowników Folwarku.

 1. Na terenie pola namiotowego dokonujemy rejestracji mieszkańców.
 2. Pole namiotowe czynne jest w sezonie od 20 kwietnia do 30 września. W innym terminie wyłącznie po uprzednim potwierdzeniu telefonicznym.
 3. Pole namiotowe jest odpłatne. Cennik pola namiotowego jest udostępniony na tablicy informacyjnej.
 4. Doba pobytowa na polu namiotowym trwa od godz. 15.00 do godz. 12.00 następnego dnia. Chęć przedłużenia pobytu prosimy zgłaszać na recepcji.
 5. Miejsce rozłożenia namiotów i rozstawienia przyczep kempingowych wskazują pracownicy Folwarku.
 6. Zabrania się wjazdu samochodami na teren rozstawienia namiotów. Parkowanie samochodami wyłącznie w wyznaczonych miejscach.
 7. Pole namiotowe jest miejscem odpoczynku. Odpoczywający dbają o spokój własny
  i innych. Za zachowanie i szkody wyrządzone przez dzieci odpowiadają rodzice.
 8. Cisza nocna obowiązuje od 22.00 do 6.00.
 9. Natryski i toalety znajdują się w budynku Starego Spichlerza. Korzystanie z toalet i natrysków jest bezpłatne dla mieszkańców pola namiotowego.
 10. Palenie ognisk jest możliwe tylko w miejscu wyznaczonym przez pracownika Folwarku i jest odpłatne.
 11. Parking dla pojazdów osób zamieszkałych na polu namiotowym znajduje się w wyznaczonym miejscu i nie jest strzeżony. Folwark Łękuk nie bierze odpowiedzialności za zaginięcie rzeczy pozostawionych w samochodach, jak i za jakiekolwiek zniszczenia tych pojazdów.
 12. Rejestracja na polu namiotowym odbywa się przez siedem dni w tygodniu w godz. 8.00 – 23.00.
 13. Po upływie terminu zamieszkania osoba korzystająca z pola namiotowego zobowiązana jest do pozostawienia ładu i porządku.
 14. Właściciel pola namiotowego nie odpowiada za zagubione lub skradzione wartościowe przedmioty nie pozostawione w depozycie. Udostępnia usługę odpłatnego depozytu w odpowiednio zabezpieczonym pomieszczeniu.
 15. Na terenie pola namiotowego zabrania się:

1/ używania otwartego ognia,

2/ grillowania poza miejscem do tego wyznaczonym,

3/ ingerowania w jakikolwiek sposób w okoliczną zieleń,

4/ dewastowania infrastruktury pola namiotowego i przyległych obiektów,

5/ zakłócania porządku na polu namiotowym,

6/ zaśmiecania terenu pola namiotowego,

7/ wnoszenia niebezpiecznych przedmiotów w tym broni,

8/ wnoszenia środków odurzających,

9/ wprowadzania zwierząt na teren bez zgody obsługi.

 1. Mieszkaniec pola namiotowego ma prawo posiadać zwierzęta domowe pod warunkiem dokonania opłaty, zachowania higieny, posiadania świadectw o dokonaniu obowiązujących szczepień ochronnych i w przypadku trzymania ich na smyczy oraz używania kagańca.
 2. Możliwe jest kopanie dołków odwadniających pod warunkiem doprowadzenia terenu do stanu pierwotnego po zakończeniu biwakowania.
 3. Należy stosować się do zgodnych z prawem poleceń właściciela pola namiotowego.
 4. Każdy mieszkaniec pola namiotowego jest zobowiązany do przestrzegania niniejszego regulaminu. 

 

REGULAMIN DLA GOŚCI PRZEBYWAJĄCYCH W FOLWARKU ŁĘKUK NA POLU NAMIOTOWYM/ CAMPINGOWYM PODCZAS TRWANIA EPIDEMII COVID-19

 1. Przy ladzie recepcyjnej może przebywać maksymalnie 1 osoba.
 2. W recepcji głównej w tym samym czasie może przebywać 9 osób.
 3. Czas przebywania w recepcji należy ograniczyć do minimum.
 4. Każdy Gość jest zobowiązany do złożenia oświadczenia o stanie zdrowia i poddania się mierzeniu temperatury ciała. Osoby z podwyższoną temperaturą lub wykazujące inne symptomy choroby COVID-19 (w szczególności kaszel, duszności) albo odmawiające zmierzenia temperatury lub złożenia oświadczenia o stanie zdrowia nie zostaną zakwaterowane w hotelu.
 5. Odległość między namiotami/ kamperami powinna wynosić nie mniej niż 2m.
 6. Goście nie mogą obecnie korzystać z restauracji, SPA (w tym sauny parowej, jacuzzi), siłowni, sali zabaw oraz innych pomieszczeń, w których mogą tworzyć się skupiska ludzi.
 7. Posiłki będą wydawane na wynos (zarówno śniadania, obiadokolacje, jak i dania z karty – do godz. 20:00) w opakowaniach jednorazowych. Zamawiać i odbierać dania można w barze restauracyjnym.
 8. Prosimy o wyrzucanie zużytych opakować po jedzeniu do odpowiednich pojemników zlokalizowanych przy polu namiotowym.
 9. Na czas epidemii nie ma zróżnicowania na łazienki i toalety damskie i męskie.
 10. Ze względów bezpieczeństwa każda rodzina będzie miała przydzielony własny prysznic, a jego całkowita dezynfekcja będzie odbywała się po wykwaterowaniu Gości z pola namiotowego/ campingowego.
 11. Goście korzystający ze wspólnych toalet, proszeni są o zdezynfekowanie toalety po jej użyciu środkami udostępnionymi przez Folwark Łękuk.
 12. Goście mogą poruszać się po terenie Folwarku, zachowując bezpieczną odległość 2 metrów (nie dotyczy osób zamieszkujących wspólnie). Podczas przemieszczania się na terenie hotelu Goście powinni zakrywać nos i usta za pomocą maseczki lub części odzieży. Maseczki można zakupić w recepcji.
 13. Goście mogą wynająć Ruską Banię – jednakże podczas seansu przebywać w niej mogą wyłącznie osoby zamieszkujące razem.
 14. Zapraszamy również do korzystania z wypożyczalni sprzętu wodnego (kajaki, rowery wodne, łódki – 2 os. lub osoby zamieszkujące razem) oraz rowerów, wraz z przyczepkami i fotelikami do dzieci, jak również z kortu tenisowego (nie więcej niż 4 osoby jednocześnie) i boiska wielofunkcyjnego (nie więcej niż 6 osób jednocześnie). Wypożyczany sprzęt jest dezynfekowany po każdym użyciu.