Zdrowie

Wellness

Modne dziś słowo „wellness” rozumiemy znacznie szerzej niż tylko jako moczenie się w wodzie z bąbelkami. Do Łękuka przyjeżdża się po energię życiową. Oderwać od wielkomiejskiej codzienności, korków i stresu, spojrzeć w głąb siebie, uzdrowić duszę i ciało. Jest coś takiego w powietrzu, w krajobrazie, w ludziach – że już po kilku godzinach pobytu tutaj zaczynamy wolniej chodzić, uważniej patrzeć, chłonąć wszystkimi zmysłami.

Masaż czy rower?

Jedni osiągają ten błogostan w naszej łaźni, wymasowani po intensywnym dniu spędzonym na rowerze, inni po paru kilometrach przebiegniętych w dzikiej Puszczy, jeszcze inni potrzebują popływać w jeziorze i poleżeć na plaży. Są też tacy Goście, którzy najbardziej potrzebują rozmowy i uwagi. Każdemu dajemy wolność wyboru i to, czego potrzebuje najbardziej.

Zestaw powodów do odwiedzenia Mazur:

  • zdrowe powietrze (ponad 4 razy mniej benzo(a)pirenu niż w Warszawie, 12 razy mniej niż w Krakowie i 15 razy mniej niż w Zakopanem*),
  • zdrowe jedzenie (ekologiczne warzywa i zioła z własnego ogródka, jaja od wiejskich kur, mleko prosto od krowy, sery zagrodowe od sąsiada, świeże ryby, miód z łękuckiej pasieki, własny olej rzepakowy tłoczony na zimno), a wszystko przyrządzone na świeżo i według tradycyjnych receptur,
  • masaże relaksacyjne oraz zabiegi na twarz i ciało, dzięki którym poczujecie się lepiej i młodziej,
  • Masz czas na uzdrowienie i wzbogacenie relacji z bliskimi oraz nawiązanie nowych przyjaźni (w Łękuku dobrymi znajomymi zostało wielu sąsiadów z tego samego osiedla, którzy dotychczas mijali się obojętnie na ulicy).

* 0,63 ng/m3 – średnioroczne stężenie benzo(a)pirenu w 2013r. w stacji monitoringu Puszcza Borecka, Warszawa – 2,8 ng/m3, Kraków 7,7 ng/m3, Zakopane 9,6 ng/m3. Źródło: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, raport „Zanieczyszczenie powietrza wielopierścieniowymi węglowodorami aromatycznymi na stacjach tła miejskiego w Polsce w 2013r.”