Aktywność

Folwark Łękuk to wymarzone miejsce do aktywnego wypoczynku i uprawiania sportu. Czekają na Was setki kilometrów przepięknych tras biegowych i rowerowych – w Puszczy, nad jeziorami i na odkrytym terenie.

Ale uwaga: szutry na Mazurach Garbatych to nie to samo co płaski asfalt na Ursynowie, tutaj naprawdę można się zmęczyć! Wody też mamy dostatek. Można u nas pływać kajakiem, rowerami wodnymi, łódkami – na jeziorze Łękuk, pobliskiej Łaźnej Strudze, Sapinie lub dowolnej rzece na Mazurach.

Mamy własne, wygodne i bezpieczne kajaki marki Vista, a także busa i przyczepę do ich transportu. Dysponujemy wypożyczalnią rowerów trekkingowych marki Kellys, dla dorosłych, młodzieży i dzieci, a także przyczepkami i fotelikami rowerowymi dla dzieci.

Na terenie Folwarku mamy kort tenisowy ze sztuczną nawierzchnią, boisko wielofunkcyjne, boisko do siatkówki plażowej. Zimą też jest co robić – przygotowujemy trasy do narciarstwa biegowego (styl klasyczny) i lodowisko, wypożyczamy narty biegowe, łyżwy, sanki.

Sami też biegamy, jeździmy rowerami, pływamy, gramy w tenisa, a kajakami przepłynęliśmy większość rzek na Mazurach, Pomorzu i na Litwie. Kochamy to i tą miłością zarażamy innych. Nawet Walentynki świętujemy w biegu… Organizujemy też biegi na orientację, questy, gry terenowe, a nawet zawody adventure racing.

Pracownicy Folwarku podzielają te pasje – w tym środowisku przebiegnięcie maratonu nie robi już większego wrażenia, liczy się co najmniej ultramaraton…

U nas zawsze możecie liczyć na partnera do wspólnego biegania, poradę w sprawie wyboru trasy czy na fachowe wskazówki dotyczące sposobu treningu.