XIV Kobiecy Weekend w Folwarku Łękuk za nami!

A co w nas? Na pewno niewypowiedziana radość i mała duma. Pierwsza, bo na tę edycje przyszło nam czekać niemal półtora roku – wielokrotnie przekładana lub najeżona obostrzeniami, czekała na swój czas. A mała duma… Bo się udało! Bo pięknie się wszystko udało!

W terminie 22-24 października do Folwarku zawitały wspaniałe kobiety, uczestniczki XIV edycji Kobiecego Weekendu

Tym razem postawiliśmy na JOGĘ jako temat przewodni.
Jej praktyka, w różnych odmianach, utrzymuje swoją popularność, ze względu na efekty, osiągane wraz z regularnością stosowania. By jednak rozwijać się w tej materii, niezbędny jest mistrz – trener, który dostosuje wyzwania do naszego poziomu.

Podobnie, jak w poprzednich edycjach naszych kobiecych spotkań, i tym razem, zadbaliśmy, abyście trafiły „w najlepsze ręce”.

Nasza trenerka Ada Dobrzańska- Dudkowska przyjechała do Folwarku z Łodzi, gdzie na co dzień dba o kondycję i sprawność adeptów Łódzkiej Szkoły Filmowej. Lata praktyki, doświadczenie jako wykładowca jogi oraz niezwykła aura Ady, zagwarantowały świetną atmosferę podczas zajęć (to Wasze słowa😊 ).

By każda z pań, czuła się komfortowo, zrobiliśmy wywiad wśród uczestniczek: część pań nie miała nigdy styczności z jogą, a część praktykowała jogę już od jakiegoś czasu. Przez wzgląd na różny stopień zaawansowania, zajęcia odbywały się w podziale na dwie grupy.

Nasze kobiece spotkanie rozpoczęło się piątkową kolacją
i zawiązaniem przyjaznego kręgu kobiet. Aby zwolnić tempo i zostawić wszelkie problemy za drzwiami Folwarku, trenerka Ada przeniosła grupę do świata relaksu z dzwonkami koshi.

Praktyka asan została przewidziana na sobotę. Podczas dnia, panie miały okazję dwa razy wejść na matę – podczas sesji porannej i popołudniowej, co u części pań zostawiło lekki niedosyt zajęć (dobry znak).
Większość wolnego czasu spędziły jednak na masażach i zabiegach w naszym SPA oraz w Ruskiej Bani.

Niedzielny poranek przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Spokojna tafla jeziora stała się idealną scenerią do porannej medytacji i praktyki pranayamy, czyli oddechów.

Weekend upłynął na wspólnych warsztatach, kosztowaniu kobiecego menu, niekończących się rozmowach i resecie na kilku płaszczyznach. Wisienką na torcie okazał się pożegnalny, permakulturowy spacer po łękuckich ogrodach, prowadzony przez właścicielkę hotelu Izabelę, która zainspirowała nasze panie ekologiczną historią Folwarku.

Tak… Było pięknie!

Przez wzgląd na ogromne zainteresowanie tematem JOGI oraz na zapytania pań, którym nie udało się dostać na pierwszy termin, ogłosiliśmy nowy termin XV Kobiecego Weekendu z JOGĄ, który odbędzie się 10-12 grudnia 2021 roku.

Poprzednie

Następny