Jak ryba w wodzie!

„Jak ryba w wodzie – mazurskie ekspresje” to finał projektu realizowanego przy współpracy ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Trygort, w oparciu o pielęgnowanie dziedzictwa kulturalnego rybołówstwa i akwakultury Mazur.
Dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego udało się m.in. zmodernizować centrum konferencyjne Folwarku Łękuk (sale konferencyjno-wystawowe „Pod Pokładem” na ponad 150 osób), jak i zrealizować warsztaty, w których wzięli udział mieszkańcy Mazur.
W zmodernizowanych salach Folwarku Łękuk, w dniach 25-30 września 2021 roku odbyła się otwarta wystawa prac rękodzielniczych, m. in.: tkactwo, wycinanki, malowanie na szkle, malowanie na desce, malowanie woskiem, szycie rękodzielnicze, snycerka, plecionkarstwo, ceramika, makrama, szydełko, haft.
W ramach projektu odbyły się warsztaty w dwóch grupach wiekowych: I grupa to dzieci i młodzież; II grupa wiekowa to osoby dorosłe, głównie kobiety i osoby w wieku powyżej 50 roku życia.

Poprzednie

Następny