Łękuk bliżej Was!

Może nie w przestrzeni, ale w czasie na pewno się do Was zbliżyliśmy, a wkrótce będziemy jeszcze bliżej. O wiele bliżej! Jak to możliwe?

Ano, w tym roku nastąpił przełom w inwestycjach na drogach do Łękuka:

Pod koniec sierpnia gmina Wydminy położyła asfalt na całej drodze dojazdowej Orłowo – Łękuk (poniemieckiego bruku trochę szkoda, ale za to zawieszenia naszych samochodów trochę odetchną; przestaliśmy też tonąć w błocie jesienią i wiosną).

Przed Świętami Bożego Narodzenia otwarto nareszcie obwodnicę Marek. Koniec ze staniem w kilometrowych korkach na wylocie z Warszawy.

Trwają prace na dalszym odcinku trasy ekspresowej S-8 (Wyszków-Ostrów Mazowiecka). Już teraz czuć poprawę, a prace mają się zakończyć w lipcu 2018r. Czyli już w najbliższe wakacje będziecie mieli do dyspozycji kolejne 30 kilometrów wygodnej dwupasmówki!

Pod koniec października podpisano natomiast umowy na kolejne 2 odcinki trasy Via Baltica – nowej trasy ekspresowej od Ostrowi Mazowieckiej przez Łomżę, Ełk, Suwałki do granicy z Litwą. Na nią jeszcze trochę poczekamy, bo ma powstać do końca 2021 roku. Ale za 4 lata dwupasmową trasą ekspresową dojedziemy z Warszawy aż do Ełku, a stamtąd do Łękuka zostaną zaledwie 42 kilometry. Wtedy trasę Warszawa-Łękuk można będzie w komfortowych warunkach pokonać już w 2,5 godziny.

Wzrasta również liczba destynacji w Porcie Lotniczym Olsztyn – Mazury. W nowym roku będzie można w kilka godzin dotrzeć do nas z Kolonii, Lwowa i dwóch londyńskich lotnisk.

Podobnie jest z pociągami do stacji Wydminy (skąd możemy zapewnić transfer do hotelu) i komfortowymi autobusami z wielu miejsc w Polsce.

Cieszymy się, że jesteśmy coraz bliżej Was!

Poprzednie

Następny