Co to jest Ajurweda?

Ajurweda to matka wszelkich sztuk uzdrawiania i jednocześnie filozofia sztuki życia. Ten hinduski system wiedzy o zdrowiu od pięciu tysięcy lat wykorzystywany jest w celu leczenia i profilaktyce chorób o różnorodnym podłożu: fizycznym, psychicznym i duchowym.

Medycyna ajurwedyjska wykorzystuje ziołolecznictwo, oczyszczające zabiegi na ciało, odpowiednio skomponowaną dietę (uwzględniającą typ ciała – Prakriti i aktualnie występujące zaburzenia Vikriti) oraz ćwiczenia (joga, ćwiczenia oddechowe).

Holistyczne podejście, sprawia, że Ajurweda – w odpowiedzi na ślepe zaułki współczesnej medycyny – staje się medycyną przyszłości.

W Folwarku Łękuk teoria przechodzi w praktykę – w naszym SPA i kuchni wprowadziliśmy wiele elementów naturalnych, nawiązujących do zbawiennej mocy ajurwedy. Najczystsze powietrze w tej części Europy, absolutna cisza i atmosfera relaksu stwarzają idealne warunki do zadbania o swój organizm w sposób kompleksowy.

Nasze SPA Łękuckie Łaźnie oferuje szereg rytuałów ajurwedyjskich, zarówno w ofercie pobytowej jak i dla gości Day SPA. Dziś uchylamy rąbka tajemnicy, jak wygląda masaż Abhyanga.

Poprzednie

Następny