Aktywne Lato 2019 – zobacz jak się bawimy!

Rozpoczęliśmy już 2. tydzień animacji w ramach akcji Aktywne Lato! To program dedykowany dla rodzin, podczas którego zapewniamy aktywny wypoczynek dzieciom, dorosłym oraz całym rodzinom! Chcemy pokazać Wam, jak się wspólnie bawimy i co robimy w tym roku. Oczywiście nie zabrakło znanych już naszym gościom ognisk z pieczeniem podpłomyków, spływu kajakowego oraz wieczornych seansów w jacuzzi i saunie. Poza nimi mamy kilka punktów programu, które chcemy przedstawić bliżej! 

Ciąg zajęć zakończony niespodzianką

Zapraszamy dzieci na ciąg zajęć (do którego można dołączyć w każdej chwili) w skład których wchodzą między innymi: graffiti, taniec oraz zajęcia improwizowane, a które (przy pomyślnych warunkach i chęciach) mogą zakończyć się wspólnym pokazem, występem grup młodzieżowych lub galerią sztuki. W te wakacje projekty zostaną rozszerzone również o capoeire oraz zajęcia muzyczne. Ale tworzą je przede wszystkim uczestnicy – instruktorzy bazują na ich chęciach, pomysłach oraz umiejętnościach!

Opowieść Pana Andrzeja!

Każdy, kto uczestniczył w Aktywnym Lecie chociaż raz powinien znać dobrze Pana Andrzeja – przyrodnika, który zabiera w podróż po Puszczy Boreckiej. W tym roku Pan Andrzej nie prowadzi jedynie wyprawy do Puszczy, ale również blok dla starszaków i dorosłych w którym opowiada o swoich przygodach, fotografowaniu natury oraz o tym na co warto zwrócić uwagę podczas wyprawy! Ostatnie spotkanie trwało 2 godziny, a po nim mieliśmy jeszcze po spotkaniowe rozmowy. z co bardziej ciekawymi uczestnikami

Przeżycie w zgodzie z naturą

Uruchomiliśmy również mocno warsztatowe zajęcia z technik survivalowych. Udało nam się wykonać szałas, piec, filtr do wody oraz zrobić pyszny obiad zrobiony w warunkach polowych. W menu było między innymi: jajko sadzone na kamieniu, gruszka i jabłko nadziewane nutellą, pierożki podpłomykowe z nadzieniem oraz tradycyjna herbata prosto z ogniska!

Zajęcia dla dorosłych

Aktywne poranki rozszerzyliśmy o poranne rozpływanie, kontynujemy bieganie oraz fitness. Pojawiły się zajęcia taneczne dla Pań oraz w dalszym ciągu zapraszamy na wspólną grę w siatkówkę plażową! W zeszłym tygodniu wykonywaliśmy wspólnie wianki. Dodatkowo – wszystkie zajęcia rodzinne są dostosowane również do dorosłych – w tym tygodniu to aż 9 bloków rodzinnych oraz 5 wyłącznie dla dorosłych (bez liczenia sauny i jacuzzi!). Ponadto co wieczór czynny jest Pub „Żyto i Chmiel” do którego zapraszamy wyłącznie osoby pełnoletnie!

Poprzednie

Następny